Для тих, чий курс фізики завершився в середніх класах, повідомляю: 3-й закон Ньютона є спрощеним представленням закону збереження імпульсу. Як і будь-яке спрощення, він діє не завжди на відміну від власне закону збереження імпульсу. Останній фундаментальним чином повязаний з однорідністю простору іншими словами, якщо наш простір однорідний тобто закони фізики в кожній точці простору однакові, імпульс зберігається, і навпаки. Це значить, що закон збереженя імпульсу може порушуватись лише в тому випадку, якщо фізика процесів в різних місцях простору відрізняється.
Далі, в ейнштейновій (релятивістській) механіці, простір невіддільний від часу. Іншими словами, якщо простір однорідний, то і час також (навпаки теж вірно). Наслідком однорідності часу є закон збереження енергії. Це означає, що якщо порушується закон збереження імпульсу, то і закон збереження енергії вберегти теж не вдасться.
Багато інтернет-спеціалістів велемудро повчають, що розвиток науки якраз і полягає у постійній перевірці відомих принципів і відкиданні застарілих. Це, звісно, вірно, тільки не варто забувати, що чим фундаментальніший принцип, тим надійніше він перевірений експериментально, і тим менші шанси, що він рано чи пізно буде переглянутий. Конкретно перегляд постулату про однорідність простору (відволікаючись від загальної теорії відносності, там особлива ситуація) буде сильніше