?

Log in

No account? Create an account
А хто-небудь рахував ВВП на душу населення територій Росії поза… - ιχθυσς — LiveJournal
December 28th, 2016
09:36 pm

[Link]

Previous Entry Share Next Entry
А хто-небудь рахував ВВП на душу населення територій Росії поза межами 500-км кола навколо Москви та нафтоносних районів?

Tags: ,

(3 comments | Leave a comment)

Comments
 
From:yaceya
Date:December 29th, 2016 08:16 am (UTC)
(Link)
Ви ще скажіть що треба викреслити бюджетні трансфери (бо ВРП в дотаційному регіоні формується в тому числі за рахунок того, що зарплатню бюджетнику платять з тих самих нафтових грошей, а потім він іде і купляє собі їжу - частково місцеву, тож ще додаючи до того ВРП).
А так, Держстат у них рахує (повільно - зараз нарахував тільки за 2014й рік - в принципі, враховуючи що номінальний ВВП в РФ з тих пір зріс відсотків на 10 можете приблизно прикинути ВРП по областям ) регіональний продукт.
Але 500-км коло - це по-перше, завелике коло - це практично до кордону з Україною. І не є особливо інформативним, бо, наприклад, Білгород вийде за колом, а він відносно багатий (думаю коли нарахують 2016й рік буде десь $7 тисяч на душу), а Брянськ в межах 500 км, а там удвічі меньше (тисячі $3 з дрібницями нарахують мабуть). Ну і Курськ, Орлел, Тула, Рязань, Володимир, Тверь ближче до Москви, а теж тисячі $4 на душу населення. В основному області без великих ресурсів (і з підпиткою з бюджета) десь $2-6 тисяч на душу мають.
From:ichthuss
Date:December 29th, 2016 01:36 pm (UTC)
(Link)
Так я якраз і брав до кордону з Україною. Просто деякі навколоватники плачуться, що якщо Україну завоювати, її доведеться підтягувати по економіці до середньоросійського рівня. Зрозуміло, що ніхто нічого підтягувати не буде, але навіть якщо прийняти, що будуть, мені цікаво, чи є взагалі куди підтягувати. Щось мені видається, що там цифри цілком порівнювані вийдуть, і не знаю, у кого більше.
From:yaceya
Date:December 29th, 2016 08:47 pm (UTC)
(Link)
У будь-якому випадку, як раз наближеність до Москви регіону не в плюс (крім самої Московської області) - скоріше навпаки Москва сильніше витягує людські ресурси і компанії ще частіше обходяться без місцевого офісу. Тож регіон вийде навіть бідніший ніж той що трохи подалі.
А так, несировинна економіка в Україні та основій масі РФ достатньо близькі за якістю щоб не мало сенсу говорити про "підтягування". Але розмазувати нафтові гроші довелось би на більшу кількість регіонів.
Скажімо, в Криму (а в Севастополі взагалі якийсь жах у них вийшов) вони ВРП в 2014 році нарахували дуже низький - здається нижче ніж у 2013 році нарахували за України. Відповідно, можна сміливо вважати що може якість життя від того "підтягування" не підвищиться, але це не означає що грошей на таке "підтягування" може потребуватися багато.
Powered by LiveJournal.com