?

Log in

No account? Create an account
Творчість і релігія - ιχθυσς — LiveJournal
January 29th, 2018
01:23 am

[Link]

Previous Entry Share Next Entry
Творчість і релігія
Мені тут подумалось, що християнство — чи не єдина розповсюджена релігія, в якій цінується творчість. В ісламі, скажімо, на художню творчість дивляться косо, вбачаючи в ній претензію на роль творця, а деякі види творчості прямо заборонені (наприклад, візуальні зображення людей). Для буддизму все, що відволікає людей від спокою (і його кінцевої форми — нірвани, небуття) — шкідливе. Прямого твердження я не зустрічав, але думаю, що творчість туди теж відноситься. Хто ще залишився? Індуїзм? не знаю, але, здається, близько до буддизму. В християнстві ж люди вважаються співтворцями Бога, це чи не основна для Бога причина їх створення - творити світ разом з ними.

Хтось з читачів підкаже щодо інших релігій? Хотілося б помилитись у своєму узагальненні.

@DW

Tags: , ,

(2 comments | Leave a comment)

Comments
 
[User Picture]
From:zabolekar
Date:February 3rd, 2018 02:15 pm (UTC)
(Link)
В ісламі цінують архітектуру, каліграфію, вишивку, художню кераміку, мистецьке скло і ще багато іншого. Можна аргументувати, що релігія цього не потребує, але назва «ісламське мистецтво» не просто так виникла.

Про дхармічні релігіі теж неправда. І в буддизмі, і в індуїзмі творчість шанують. Щоб крішнаіт та на мріданзі грати не вмів?)
[User Picture]
From:mercibo
Date:February 20th, 2018 02:57 pm (UTC)
(Link)
Иудаизм, вроде, даёт полную свободу творчеству. Если посмотреть по артефактам, то и в исламе, и в буддизме очень ценится тонкая художественная работа. Это видно по украшению храмов и по народному творчеству. Другое дело, что религия как правило накладывает рамки на то, что можно, а что нельзя. И эти рамки меняются. Христианство прошло долгий путь от византийской канонической строгости до хотя бы Возрождения. Попы долго морщились прежде чем разрешили Микеланджело обнажёнку на фресках. А, возможно, наибольшая свобода была в древних Греции и Риме.
Powered by LiveJournal.com